TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NİN TÜBİTAK MAM ZİYARETİ

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile TBB Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici, 14 Ağustos 2020 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ni (MAM) ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, MAM Başkan Yardımcısı Doç Dr. Murat Makaracı, MAM Gıda Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar, MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Burcu Özsoy, MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Müdürü Dr. Osman Okur ve MAM Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdullah Karaman’ın katılım sağladığı toplantıda, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ve Fatma Şahin açılış konuşması gerçekleştirdi.

MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı’nın MAM tarafından Belediyelere yönelik hazırlanan ürün/teknoloji/hizmet/test ve çözümleri içeren portföyü aktardığı sunumun ardından TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü (ÇTÜE), Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü (YDBE), Enerji Enstitüsü (EE) ve Gıda Enstitüsü (GE) ziyaret edilerek Gürültü Bariyeri, Çözünmüş Oksijen, Su Güvenliği, Yakıt Pili ve Hidrojen, Yakma/Gazlaştırma ve MAM Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi hakkında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e bilgi verildi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) arasında imzalanacak protokol kapsamında, TBB desteği ile belediyelerimiz ihtiyaçlarına Yerli ve Milli çözümlerimiz uygulanacaktır.

Fotoğraflar

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NİN TÜBİTAK MAM ZİYARETİ
17.08.2020
-A +A