TÜBİTAK MAM VE ASPİLSAN İŞ BİRLİĞİ İMZALARI ATILDI

Türkiye’nin ilk AR-GE Kurumu olan TÜBİTAK MAM ile ASPİLSAN arasında, 22 Kasım 2019 tarihinde, “Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü” imzalandı.

İmza törenine, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdülkadir Balıkçı, Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Fehmi Akgün, ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy ve beraberindeki heyet katıldı.

Merkez Başkanımız Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan konuşmasında, 2004 yılında kurulan Batarya Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nin ülkemizin millileşme hamlesine ileri teknoloji ile katkı sağladığını belirtti.

TÜBİTAK MAM’ın nitelikli insan kaynağı ve altyapı imkânları ile ASPİLSAN Enerji A.Ş.‘nin Batarya Ar-Ge Merkezi olarak görülmesi gerektiğini, bir sonraki teknolojiye birlikte karar vererek çalışmalara devam etmenin önemini ifade etti.

ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, TÜBİTAK MAM ile imzalanan “Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü”nden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ülkemizin taşınabilir enerji sistemleri alanında dışa bağımlılığını azaltmanın ortak çalışma alanları ile mümkün olduğunun önemine değindi.

TÜBİTAK MAM ile ASPİLSAN Enerji A.Ş. arasında imzalan “Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü” kapsamında, havacılık, raylı sistemler vb. sektörlerinde hizmet sunmak amacıyla Pil Teknolojileri, Enerji Depolama Sistemleri ve Yakıt Pili alanlarında iş birliği yapılması hedeflenmektedir.

Fotoğraflar

TÜBİTAK MAM VE ASPİLSAN İŞ BİRLİĞİ İMZALARI ATILDI
26.11.2019
-A +A