SAYIN BAKANIMIZ MUSTAFA VARANK TEKNOFEST’TE TÜBİTAK MAM STANDINI ZİYARET ETTİ

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2.si düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank tarafından yapıldı.

Sayın Bakanımız TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali açılış töreninde yaptığı konuşmasında, "Bugün burada roket fırlatan, İHA yarıştıran, enerji araçları üreten gençler; yarının en modern uçaklarını, akıllı şehirlerini, uzay araçlarını tasarlayacaklar. Buradaki gençlerden astronotlar, kozmonotlar, bilim insanları, teknoloji girişimcileri çıkacak. Buradaki gençler bizi hayallerimize taşıyacak" dedi.

Gençlere girişimci olmaları tavsiyesinde bulunan Bakanımız, "Fikir üretin ve en önemlisi icat çıkarın. Hayal etmekten ve o hayallerin peşine düşmekten asla vazgeçmeyin” diye konuştu.

Festival kapsamında projeleri inceleyen Bakanımız, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) standını, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’la birlikte ziyaret etti. Merkezimiz ürünlerini yakından inceleyen Varank, ürünlerimiz hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde, ziyaretçilerin MAM standına ilgisi yoğun oldu.

Fotoğraflar

BAKAN VARANK TEKNOFEST’TE TÜBİTAK MAM STANDINI ZİYARET ETTİ
24.09.2019
-A +A