PROF. DR. AZİZ SANCAR TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ

Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar 23 Ağustos 2021 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezini (MAM) ziyaret etti.

Prof. Dr. Aziz Sancar ilk olarak TÜBİTAK Fen Lisesi’ni ziyaret ederek TÜBİTAK Fen Lisesi öğrencileriyle buluştu. TÜBİTAK Fen Lisesi ziyareti akabinde, TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu Üyeleri ile TÜBİTAK MAM’da bir araya geldi. Prof. Dr. Aziz Sancar’a, yerleşkemizde kurulan uçtan uca aşı- ilaç geliştirme ve üretim altyapıları hakkında Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şaban Tekin tarafından yerinde bilgi aktarıldı.

TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü bünyesinde yer alan; Moleküler Biyoloji Laboratuvarı, Hücre Kültürü Laboratuvarı, Hücre Geliştirme Laboratuvarı ziyaret edildi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, TÜBİTAK MAM Başkanı V. Dr. Osman Okur ve Başkan Yardımcısı V. Prof. Dr. Burcu Özsoy Prof. Dr. Aziz Sancar’a ziyaretinde eşlik etti.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, TÜBİTAK MAM Başkanı V. Dr. Osman Okur, Başkan Yardımcısı V. Prof. Dr. Burcu Özsoy ve TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu Üyeleri ile toplantı yapıldı. TÜBİTAK COVID-19 Türkiye Platformu Üyeleri tarafından ülkemizde yapılan aşı ve ilaç çalışmalarıyla ilgili sunumlar gerçekleştirildi.

Fotoğraflar

PROF. DR. AZİZ SANCAR TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ
27.09.2021
-A +A