MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. MAHMUT ÖZER TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER 12 Mart 2021 tarihinde TÜBİTAK Gebze Yerleşkesini ziyaret etti.

TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL, TÜBİTAK MAM Başkan V. Sayın Dr. Osman OKUR, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Burcu ÖZSOY ve Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü Müdürü Sayın Erdal BAYRAM tarafından karşılanan Sayın Bakan Yardımcısı, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’ne (TÜSSİDE) ziyaret gerçekleştirdi.

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü ziyareti kapsamında, Milimetre Dalga ve Terahertz Teknolojileri Laboratuvarı (MİLTAL), Sualtı Akustik Laboratuvarı (SAL), Fotonik Teknolojiler Laboratuvarı ile Biyomalzeme, Biyoelektronik ve Biyomekanik Mükemmeliyet Merkezi gezildi. Ürünler ve altyapılar hakkında araştırmacılar tarafından detaylı bilgi verildi. Akabinde, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü Yakıt Pili Teknolojileri Laboratuvarı’na yapılan ziyarette Yakıt Pili Eğitim Kiti hakkında bilgi verildi. Enerji Enstitüsü Yakıt Pili Araçları tanıtıldı.

TÜBİTAK BİLGEM’e yapılan ziyarette, B3Lab Prototip Veri Merkezi, Deringörü Prototip Uygulama Laboratuvarı, Kripto Ürünleri Laboratuvarını gezen Sayın Bakan Yardımcısı, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TÜBİTAK BİLGEM ziyareti akabinde, Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü’ne (TÜSSİDE) gerçekleştirilen ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih KACIR ve TÜSSİDE Müdürü Sayın İsmail DOĞAN tarafından karşılanan Sayın Bakan Yardımcısı, Enstitüde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesinde yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mahmut ÖZER, ziyaretini tamamladı.

Fotoğraflar

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI PROF. DR. MAHMUT ÖZER TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ
13.03.2021
-A +A