KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ VE İLAÇ SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ TÜBİTAK MAM’DA

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli Sanayi Odası yetkilileri ve sektöre yön veren ilaç firmaların temsilcilerinin katılımıyla Farmakoloji toplantısı 9 Ekim 2019 tarihinde, TÜBİTAK MAM’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Merkez Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, Sağlık sisteminin içinde yer alan birçok yeniliğin ilaç sektörünü de ilgilendirdiğini, Tedavi etmenin yanı sıra koruyucu tıp alanında da önemli adımlar atıldığını belirtti. TÜBİTAK MAM Bitkisel İlaç Mükemmeliyet Merkezi’nin Üniversitelerimiz ve Sektör ile beraber çalışmaya açık olduğunu ifade etti.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Dünyanın içinde bulunduğu değişim sürecinin odağında insan var yaşam süresi uzuyor, bağışıklık düzeyi değişiyor, çevresel etkilere göre sağlık sorunları çeşitleniyor. İlaç sektörünün küresel önemi, değişim sürecinde her geçen gün biraz daha artığını ifade ederken Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne yapılan altyapı yatırımlarının önemine değindi.

MAM Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Müdürü Dr. Osman Okur, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şaban Tekin‘in ve Kocaeli Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüsnü Efendi sunumlarının ardından Bitkisel İlaç Mükemmeliyet Merkezi ve Biyoteknolojik İlaç Mükemmeliyet Merkezi ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Fotoğraflar

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ VE İLAÇ SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ TÜBİTAK MAM’DA
24.09.2019
-A +A