KENYA BÜYÜKELÇİSİ H.E. SİMON NABUKWESİ TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ

Kenya Eğitim Bakanlığına bağlı Üniversite Eğitim ve Araştırma Devlet Dairesi Baş Sekreteri ve Büyükelçi H.E. Simon Nabukwesi başkanlığında, Maseno Üniversitesi Rektörü Prof. Julius Nyabundi, Chuka Üniversitesi Rektörü Prof. Erastus Njoka, Jaramogi Oginga Odinga Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Stephen Agong ve Kenya Eğitim Bakan Yardımcısı Mr. Shiroya Lukes 12 Ağustos 2021 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezini (MAM) ziyaret etti.

TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Özsoy tarafından karşılanan Kenya Büyükelçisi H.E. Simon Nabukwesi ve beraberindeki heyet, TÜBİTAK MAM GMBE Müdürü Prof. Dr. Şaban Tekin, TÜBİTAK MAM ÇTÜE Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Haldun Karan ve TÜBİTAK MAM GE Müdür Yardımcısı Sena Saklar Ayyıldız’ın katılımları ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Özsoy tarafından Kenya heyetine TÜBİTAK MAM’ın dünya standartlarındaki güçlü alt yapısı ve ürünleri hakkında bilgi verilerek muhtemel çalışma alanlarının önemine değinildi. TÜBİTAK MAM’ın iş birliğine açık olduğu ifade edildi.

Akabinde, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü (ÇTÜE) bünyesindeki Biyobozunur Atık Geri Kazanım Laboratuvarı, Su Güvenliği ve Çözünmüş Oksijen Laboratuvarı, TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü (GMBE) bünyesindeki Moleküler Bitki Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı ile TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü (GE) Gıda Pilot Tesisi’ni ziyaret eden Kenya Büyükelçisi H.E. Simon Nabukwesi ve beraberindeki heyete, yapılan çalışmalar ile Enstitülerin ürün ve altyapısı hakkında yerinde bilgi verildi.

Fotoğraflar

KENYA BÜYÜKELÇİSİ H.E. SİMON NABUKWESİ TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ
13.08.2021
-A +A