GIDA YENİLİKLERİ ANADOLU TEKNOLOJİ PLATFORMU TOPLANTISI TÜBİTAK MAM'DA YAPILDI

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen IPA INNOFOOD Gıda Yenilikleri Anadolu Teknoloji Platformu Toplantısı TÜBİTAK MAM’ da gerçekleştirildi.

Sivil Toplum Temsilcileri, gıda alanında faaliyet gösteren firmalar, kooperatif ve gıda derneklerinin bir araya geldiği toplantıda, Gıda Endüstrisinde bölgesel rekabet edebilirliği geliştirmek amacıyla Araştırma ve Yenilik Tesislerinin Kurulmasındaki hedefler değerlendirildi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal,  Gıda Sektörünün dünyadaki ve ülkemizdeki önemine değindiği konuşmasında,  sektör temsilcilerinin katkı ve önerilerinin stratejik öneme sahip olduğunu ve platformun kurulması sonrasında bir araya gelinerek çalışmalara devam edileceği belirtti. ANTEPFIN Platformu’nun öncelik vermesi gereken Ar-Ge konuları ve beklentileri hakkında sektör temsilcilerinin görüşlerini aldı.

Toplantı sonrasında TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü Pilot Tesisi ziyaret edilerek, pilot tesis altyapısı hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Fotoğraflar

GIDA YENİLİKLERİ ANADOLU TEKNOLOJİ PLATFORMU TOPLANTISI TÜBİTAK MAM'DA YAPILDI
17.09.2019
-A +A