BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ SUKİ GENEL MÜDÜRLERİNE MAM'I TANITTIK

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Su ve Kanal İdareleri (SUKİ) yöneticilerine yönelik düzenlenen “Belediye Hizmetleri Sunumunda Teknolojik Yaklaşımlar: TÜBİTAK Örneği” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe, TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ve SUKİ yöneticileri katılım sağladı.

Yerli ve Milli kaynakların kullanılması ve Ar-Ge’de Türkiye’deki kurumların geldiği noktayı görmek açısından TÜBİTAK’ın çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Şahin, TÜBİTAK MAM bünyesinde yapılan çalışmalarda SUKİ’leri ilgilendiren çok sayıda başlık olduğunu ifade etti.

TÜBİTAK MAM’ın çalışmalarından ve kuruluşundan bahseden Merkez Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, çevre, enerji, yer ve deniz bilimleri, gıda teknolojileri gibi konularda belediyelerle çalışmaya hazır olduklarını ifade ederek tüm katılımcıları MAM’a davet etti.

 

Kaynak: https://www.tbb.gov.tr/basin-ve-yayin/haberler/20200826-su-ve-kanalizasyon-idareleri-yoneticilerine-tubitak-mam-sunumu

Fotoğraflar

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ SUKİ GENEL MÜDÜRLERİNE MAM'I TANITTIK
09.09.2020
-A +A