8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TÜBİTAK MAM’DA DÜZENLENEN ETKİNLİK İLE KUTLANDI

TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın katılımı ile TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde (MAM) “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği” düzenlendi.

Etkinliğe, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) bünyesinde bulunan tüm kadın çalışanlar, stajyer ve bursiyerler katılım sağladı.

Etkinlik kapsamında, TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL video konferans üzerinden katılım sağlayarak konuşma gerçekleştirdi. Sn. MANDAL konuşmasında, “Sizlerle birlikte çalışıyor olmak benim için gurur vericidir. İnşallah gelecek yıllarda birlikte birçok süreci geliştirir ve başarırız. Bugüne kadar bulundukları ve emek verdikleri tüm çalışmalar için Kadınlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek etkinlikten ayrıldı.

Samimi ve keyifli bir ortamda gerçekleşen etkinlikte, Mart ayında emekli olacak kadın çalışanlarımız Sayın Ayla KANAAT ve Nilgün YAMANOK’un Kurumda geçirmiş oldukları günlere dair röportaj videoları izlendi. Merkezde bulundukları süre zarfında, vermiş oldukları sayısız emek ve destek için MAM Başkanı tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Sonrasında, MAM Kadın çalışanlarının “Kadın Nedir?” sorusuna vermiş oldukları cevaplardan oluşturulan video izlendi. Katılımcıların neşeli ve eğlenceli halleri oldukça dikkat çekti.

TÜBİTAK MAM Başkanı V. Sayın Dr. Osman OKUR mikrofonu alarak “Siz’siz gerçekten çok eksiğiz, İyi ki varsınız” dedi ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Fotoğraflar

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TÜBİTAK MAM’DA DÜZENLENEN ETKİNLİK İLE KUTLANDI
10.03.2021
-A +A