TÜBİTAK MAM’IN STAR’LARI İŞ BAŞINDA

TÜBİTAK tarafından desteklenen Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) kapsamında, Merkezimiz bünyesinde bulunan 8 Enstitümüzdeki 150’ye yakın STAR Bursiyerimize, ilgi duydukları bilim ve teknoloji alanlarında araştırma tecrübesi edinmelerine, akademik çalışmalarına ek olarak bilimsel araştırma projelerinde de görev almalarına, yaratıcılıklarını arttırmaya, mühendislik, problem çözme ve entelektüel becerilerinin gelişmesine tüm olanaklarımız ile destek sağlamaya devam ediyoruz.

Ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen ve büyük bir proje tabanlı burs programı ile Merkezimizde görevlendirilen STAR Bursiyerlerimizin, Enstitü laboratuvarlarında; Ar-Ge kültürü kazanmalarına, yenilikçiliğe, üretime, Ar-Ge çalışmalarına ve araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ile birlikte araştırma yapmalarına uzman kadromuz ve tüm olanaklarımız ile katkı sağlıyoruz. Merkez içerisinde değişik Enstitü ve laboratuvarlarda görev alan 150’ye yakın STAR Bursiyeri, MAM’ın yerli ve milli tüm olanakları ile birlikte kampüs içerisindeki tüm imkânlardan da yararlanabilmektedirler.

Milli Teknoloji Hamlesi ve nitelikli insan kaynağının ülkemize kazandırılması hedefimiz doğrultusunda, TÜBİTAK’ın ekosistemde oluşturmakta olduğu “birlikte geliştirme” ve “birlikte başarma” yaklaşımına TÜBİTAK MAM tarafından önemli katkılar sağlanmaktadır.

Star Bursiyerlerimizin bulundukları çalışma alanlarının Enstitü ve Laboratuvarlar ile sınırlı kalmaması ve diğer MAM Enstitülerini de tanımaları, bilgilerine bilgi katmaları amacıyla MAM Enstitü Tanıtım Programları düzenliyor ve Bursiyerlerimizi geliştirmeye hızla devam ediyoruz.

02.03.2021
-A +A