TÜBİTAK MAM SAHA EXPO 2021'E KATILIM SAĞLADI

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’na katılım sağladı.

Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı katılım ve destekleriyle düzenlenen SAHA EXPO’nun açılışına Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil katıldı.

Yerli ve Milli ürünlerimiz tanıtıldı

TÜBİTAK MAM, Türkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlediği SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'na hem fiziki hem de sanal olarak katılım sağladı. Savunma, hava, deniz ve uzay sanayine yönelik üretim yapan üreticileri, tedarikçileri ve firmaları buluşturan organizasyonda milli teknolojilerimiz ve Ar-Ge yetkinliklerimiz tanıtıldı. B2B görüşmeleri gerçekleştirildi.

Fuarda, Kimyasal Harp Maddeleri Belirleme Cihazı (MAM-CDET), Denizaltı Savunma Harbi Sonarı Transdüser Elemanı (TBT-01), Tek Kristal Türbin Kanadı, Yakıt Pilli Askeri Çanta, Plastik Bağlı Patlayıcı Üretimi, Kendi Kendine Yeten Solunum Maskesi Kimyasalları, Yakıt Pili Modül ve Bileşenleri ürünleri tanıtıldı.

TÜBİTAK MAM Standına Bürokrasi Alanından da Yoğun İlgi

İş dünyasından ulusal ve uluslararası çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan ve devletin üst düzeyinden de katılımların gerçekleştiği fuarda, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammed Hasan Aslan, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Haluk Bayraktar ve üst düzey bürokratlar TÜBİTAK MAM standını ziyaret ederek ürünlerimiz hakkında bilgi aldı.

Fotoğraflar

TÜBİTAK MAM SAHA EXPO 2021'E KATILIM SAĞLADI
19.11.2021
-A +A