TÜBİTAK MAM AR-GE VE İNOVASYON ZİRVESİ’NE KATILDI

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde bu yıl 4.sü düzenlenen Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi & Sergisi’ne katıldı.

Program açılış konuşmalarının ardından stant ziyaretleriyle devam etti. Etkinlik kapsamında, ar-ge merkezleri, üniversiteler, teknoparklar, kalkınma ajansları ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen yenilikçi projelerin bulunduğu zirvede yerli ve milli projeler de ziyaretçilerin dikkatine sunuldu.

Bu yıl “Yerli Akılla Küresel Pazarlara” temasıyla düzenlenen zirvede, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) tarafından geliştirilen Sonar Transdüseri (TBT-01), Kimyasal Harp Maddeleri Belirleme Cihazı (MAM-CDET), Kompozit Fren Pabucu, Metal Köpük, Dolap İçi Sebze-Meyve Koruyucu Kutu, Kolestrol Düşürücü Çay, Beta Glukan, Dirençli Nişasta, Yakıt Pilli Şarj Sistemi, Lityum İyon Batarya Örnekleri, Trijen Projesi Yakıt ve Diğer Ürünleri, Termal Arayüz Malzemesi, Kalipatron ve Oksijen Üreten Ferdi Solunum Cihazı ziyaretçilere tanıtıldı. TÜBİTAK MAM’ın geliştirdiği ürünlerin sergilendiği standımız yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Zirvede, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih KACIR, TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL MAM standını ziyaret etti.

Fotoğraflar

TÜBİTAK MAM AR-GE VE İNOVASYON ZİRVESİ’NE KATILDI
05.11.2019
-A +A