SRİ LANKA BÜYÜKELÇİSİ H.E. MOHAMMED RİZVİ HASSEN TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ

Sri Lanka Ankara Büyükelçisi H.E. Mohamed Rizvi Hassen ve Ticaret Müsteşarı Rohitha Jayasooriya, 13 Ağustos 2021 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezini (MAM) ziyaret etti. 

TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Özsoy tarafından karşılanan Sri Lanka Ankara Büyükelçisi H.E. Mohamed Rizvi Hassen ve beraberindeki heyete, Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Haldun Karan,  Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Fehmi Akgün, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Abdullah Karadağ, Gıda Enstitüsü Müdür Yardımcıları Dr. Sena Saklar Ayyıldız ve Dr. İncinur Hasbay tarafından Enstitü çalışma alanları hakkında genel bilgiler verildi.

Akabinde, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü bünyesindeki Biyobozunur Atık Geri Kazanım Laboratuvarı, Su Güvenliği ve Çözünmüş Oksijen Laboratuvarı, TÜBİTAK MAM Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü bünyesindeki Moleküler Bitki Moleküler Biyoloji ve Genetik Laboratuvarı, TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü Ürün Sergi Alanı ile TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü bünyesindeki Yakıt Pili Laboratuvarı ve  Yakma Gazlaştırma Pilot Tesisi’ni ziyaret eden Sri Lanka Ankara Büyükelçisi H.E. Mohamed Rizvi Hassen ve beraberindeki heyete, yapılan çalışmalar ile Enstitülerin ürün ve altyapısı hakkında yerinde bilgi aktarıldı.

Fotoğraflar

SRİ LANKA BÜYÜKELÇİSİ H.E. MOHAMMED RİZVİ HASSEN TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ
16.08.2021
-A +A