ROMANYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DR. STEFAN TİNCA TÜBİTAK MAM’I ZİYARET ETTİ

Romanya Ankara Büyükelçisi Dr. Stefan Tinca ve Romanya Ekonomik ve Ticari İşler Müşaviri Michaela Turbaceanu, 9 Temmuz 2021 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Mekezi’ni (MAM) ziyaret etti.

TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Anten Test ve Araştırma Laboratuvarı’na yapılan ziyaret sonrasında; Romanya Ankara Büyükelçisi Dr. Stefan Tinca, Romanya Ekonomik ve Ticari İşler Müşaviri Michaela Turbaceanu, TÜBİTAK MAM Başkanı V. Dr. Osman Okur ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Özsoy öğle yemeğinde bir araya geldi.

TÜBİTAK MAM’ın alt yapısı ve ürünleri hakkında bilgi verilerek muhtemel çalışma alanlarının önemine değinildi. Ar-Ge alanında iş birliğine TÜBİTAK MAM’ın açık olduğu ifade edildi.

Akabinde, TÜBİTAK MAM Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü (YDBE) Hızlandırılmış Kütle Spektroskopisi (AMS) Laboratuvarı, Enerji Enstitüsü (EE) Yakıt Pili Laboratuvarı ve Yakma ve Gazlaştırma Teknolojileri Pilot Tesisini ziyaret eden Romanya Ankara Büyükelçisi Dr. Stefan Tinca’ya, yapılan çalışmalar ile Enstitülerin ürün ve altyapısı hakkında araştırmacılar tarafından bilgi verildi.

Fotoğraflar

ROMANYA ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DR. STEFAN TİNCA TÜBİTAK MAM’I ZİYARET ETTİ
12.07.2021
-A +A