KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR İLE TÜBİTAK MAM ARASINDA ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ

TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil öncülüğündeki heyeti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç karşıladı.

Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya TÜBİTAK MAM İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Özsoy, TÜBİTAK MAM heyetinden Doç. Dr. Nesimi Özkurt, Doç. Dr. Özgen Ercan, Dr. Özgür Duygulu ve Dr. Serkan Buhan katıldı.

Toplantıda, sürdürülebilirlik açısından belediyeler ile ne gibi faaliyetlerin yapılabileceği ve belediyelerin enerji, atık üretimi ve çevre alanındaki altyapılarına ne gibi katkılar sağlanabileceği ile ilgili detaylı bir teknik sunum yapıldı.

Kamu ile yürütülen toplumsal faaliyetleri desteklemekten memnuniyet duyduğunu belirten TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, Kayseri’deki Bilim Merkezi ve DENEYAP Atölyesi’nin varlığının önemine dikkat çekti.

TÜBİTAK MAM heyeti, su ve çevre alanları ile ilgili geliştirdikleri ürünler ile yaptıkları çalışmalar ile ilgili sunum yaptı. Su havzaları, çamur atığından enerji üretimi, yenilenebilir enerji teknolojileri ile gürültü bariyer sistemi gibi konular ile detaylı bilgi verildi.

Kentte biyogaz, enerji ve atık konusunda yapılan projelerin de masaya yatırıldığı toplantıda, Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil ile beraberindekiler, Başkan Büyükkılıç ve ekibinin sorularına da cevap verdiler.

Fotoğraflar

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR İLE TÜBİTAK MAM ARASINDA ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ
12.04.2022
-A +A