HASAN KOLYONCU ÜNİVERSİTESİ KANSER VE BİYOTEKNOLOJİK İLAÇ TOPLANTISINA KATILDIK

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Müdürü Dr. Osman Okur,  Kanser ve Biyoteknolojik İlaç konulu toplantıya katılmak üzere Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni, 3-4 Ekim 2019 tarihlerinde ziyaret etti.

Merkez Başkanımız Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan konuşmasında, yurt içi ve yurt dışı başarılarına her geçen gün yenilerini ekleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin akademisyenleri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

TÜBİTAK MAM alt yapısı ve nitelikli insan gücü ile ekonomik olarak da ciddi öneme sahip olan ilaç konusunda, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü’nde uluslararası standartlarda yerli ve biyoteknolojik ilaç geliştirildiğini, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Bitkisel İlaç Mükemmeliyet Merkezi’nin Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devem ederken, üniversitelerimiz ve ilaç sanayimizle ortak çalışma alanlarına açık olduğumuzun önemine vurgu yaptı.

Toplantıya, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Songül Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay, HKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Arayıcı ve Medical Park Hastanelerinden Doç. Dr. Mustafa Yıldırım katılım sağladı.

18.10.2019
-A +A