ZADE VİTAL ZİYARETİ

Zade Vital Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Genel Müdür Kadir Taha Büyükhelvacıgil, Ramazan Büyükhelvacıgil, Ali Aysakar,  Dr. Deniz Dedeoğlu ve Yasemin Gödekoğlu Merkezimizi ziyaret etti.

Merkez Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, Başkan Danışmanı Prof. Dr. Osman Sağdıç, Gıda Enstitüsü Müdür V. Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü Müdür V. Dr. Osman Okur’un katılımları ile TÜBİTAK MAM altyapıları ve teknik kabiliyetleri yerinde gösterilerek ve bitkisel ürün çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Tamamen doğal ürünlerin, endüstriyel olarak işlenerek, sağlıklı yaşam için tüketimine dayanan Bitkisel ürünler,  günümüz koşullarında sağlıklı yaşama duyulan ihtiyacın ayrılmaz parçasını oluşturuyor.

Avrupa’nın tamamında 2700 endemik bitki türü bulunurken, Türkiye’de ise bu rakam 3 binlere ulaşıyor. TÜBİTAK MAM ülke ekonomisine katma değer oluşmak amacıyla Endemik bitki hazinesi açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Türkiye deki bu çeşitliliği katma değere dönüştürmeyi hedefliyor.

08.07.2020
-A +A