TEKNOFEST 2021'DE SİZLERLEYİZ!

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) katılım sağlayacak.

TÜBİTAK MAM, bu yıl Atatürk Havalimanında 4.sü düzenlenecek olan TEKNOFEST’te çeşitli etkinlikler ve yarışmalar ile yerini alacak.

Deneysel Etkinlikler, Yarışmalar

Fuarda, TÜBİTAK MAM’a bağlı Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü (ÇTÜE), Enerji Enstitüsü (EE), Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü (GMBE), Gıda Enstitüsü (GE), Kimyasal Teknoloji Enstitüsü (KTE), Kutup Araştırmaları Enstitüsü (KARE), Malzeme Enstitüsü (ME) ile Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü’nde (YDBE) çeşitli deneysel etkinlikleri ile fuar alanında yerini alacak.

TEKNOFEST 2021’de TÜBİTAK MAM tarafından;

  • Enstitü çalışmaları kapsamında deneysel etkinlikler,
  • Bor Mobil,
  • Tüm lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik düzenlenecek fizik, kimya, matematik gibi temel bilimlerden, mühendislik, sosyal bilimler ve uygulamalarına kadar geniş bir spektrumun ilgi alanına giren, biyolojik sistemlerin teknolojik uygulamaları kapsayan “Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması”,
  • Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda lise öğrencilerinin çalışmalarının yer alacağı “Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması” düzenlenecektir.

Tüm Bilim ve Teknoloji severleri, Büyüyen Türkiye’nin büyüyen festivali TEKNOFEST’deki TÜBİTAK MAM standına bekliyoruz. 

08.09.2021
-A +A