MEHMET ALP TİRYAKİOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU TÜBİTAK MAM'I ZİYARET ETTİ

Mehmet Alp Tiryakioğlu İlköğretim Okulu 3-E sınıfı öğrencileri TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’ni (MAM)  ziyaret etti.

Mehmet Alp Tiryakioğlu İlköğretim Okulu 3-E sınıfı öğrencilerinden Selen Can’ın,  Merkez Başkanımıza hitaben yazdığı yeni yıl kartında, TÜBİTAK MAM’ı ziyaret etmek istediğini belirtmişti. Başkanımız Sayın Kılıçaslan, Selen’in isteğine kayıtsız kalmayarak kendisini ve sınıf arkadaşlarını TÜBİTAK MAM’a davet etti.  

13 Şubat 2020 tarihinde öğrencimiz ile bir araya gelen Merkez Başkanımız Sayın Kılıçaslan,  yarının bilim insanları olmayı hedeflemelerini, buna ulaşmanın birinci gayesinin ülkelerini çok sevmek ve çok çalışmak olması gerektiğini ifade etti.

TÜBİTAK MAM ürün sergi alanında MAM Enstitülerinin yaptığı çalışmalar tanıtılarak, Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü Mikroplastik Laboratuvarı ve TÜBİTAK MAM Cahit Arf Kütüphanesi ziyaret edildi. Kütüphane ve Kütüphanecilik hakkında bilgi verildi. Ziyaretin anısına öğrencilerimize Bilim Çocuk ve Meraklı Minik, dergileri verildi.

Ziyarete katılım sağlayan Mehmet Alp Tiryakioğlu İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Yaşar Gül ve Sınıf Öğretmeni Şule Kılıçkaya, ziyaret başvurusunun değerlendirilmesinden ve MAM ziyareti organize edilmesinden memnuniyetlerini ve teşekkürlerini, öğrenciler ise ziyaretten dolayı mutlu olduklarını ve çok etkilendiklerini dile getirdiler.

17.02.2020
-A +A