22.ISI BİLİMİ VE TEKNİĞİ KONGRESİ KATILIMCILARININ TÜBİTAK MAM ZİYARETİ

Bu yıl 22.’ si gerçekleştirilen Isı Bilimi ve Tekniği Kongresi Kocaeli’nde düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, Türk Isı Bilimi ve Tekniği Derneği ile ASHRAE Türkiye bölümü işbirliğince düzenlenen kongreye TÜBİTAK MAM altın sponsor olarak destek verdi.

Isı bilim ve tekniği açısından yenilikçi ve ileri mühendislik uygulamaları hakkında bilim adamlarınca ortaya konulan bulgular paylaşıldı.

TÜBİTAK MAM ‘ın destek verdiği kongrede:  Isı ve Kütle Transferi, Termodinamik, Akışkanlar Mekaniği, Yakıtlar ve Yanma, Soğutma Teknolojileri, Enerji Ekonomisi ve Yönetimi, Isıtma, Havalandırma, İklimlendirme ve Soğutma, Enerji Dönüşümü ve Depolanması, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği, Mikro ve Nano Boyutta Uygulamalar, Alternatif ve Temiz Enerji Teknolojileri, Enerji Hasadı ve Enerji ve Çevre konuları ele alındı.

 Kongre katılımcılarının TÜBİTAK MAM ziyaretlerinde Merkez Başkanımız,

 Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan’ın Bilim adamlarına hitaben yaptığı konuşmada, gelişmiş alt yapısı, yenilikçi ve nitelikli insan kaynağı ile bilim dünyası ve Türk Ekonomisine kattığımız değerin önemine değindi. Enerji Enstitüsü ve Malzeme Enstitüsü Mükemmeliyet Merkezleri tanıtım gezilerinin ardından Kongre katılımcıları Merkezimizden ayrıldı.

17.09.2019
-A +A