Uluslararası Ülke Danışmanları Programı

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın dünya genelinde ABD, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Fransa, İspanya, Japonya, Kore, İngiltere, Suudi Arabistan gibi ülkelerde bulunan Ülke Danışmanları ile 28 Kasım 2017 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde (MAM) toplantı yapıldı.

Heyeti karşılayan TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, ortak ilgi alanlarımız kapsamında uluslararası işbirliklerine açık olduğumuzu vurguladı. Toplantıda BİLGEM ile MAM Çevre ve Temiz Üretim, Enerji, Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji, Gıda, Kimya, Malzeme, Yer ve Deniz Bilimleri Enstitülerinin temsilcileri hazır bulundu. TÜBİTAK MAM ve BİLGEM’de yürütülen faaliyetler, Ar-Ge projeleri ve endüstriyel hizmetler hakkında detaylı bilgiler, yetkililer tarafından yapılan sunumlar ile heyete aktarıldı. 

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, ülkemizin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş dünyasına tanıtmakta ve yatırımcılara Türkiye’ye yapacakları yatırımları süresince destek vermektedir.

Fotoğraflar

Uluslararası Ülke Danışmanları Programı
03.12.2017
-A +A