TÜBİTAK MAM Test ve Analiz Hizmeti ile Avrupa’nın Çizmesinden Sonra Güney Kıyılarına Ulaştı

MAM’ın Test ve Analiz Hizmeti Verdiği 32. ülkenin İtalya olmasının ardından, Avrupa’nın Akdeniz kıyısında bulunan Monako’dan gelen bir talep ile yurt dışına hizmet verdiği ülke sayısı 33’e yükseldi.

TÜBİTAK MAM, İtalya’da bulunan bir Araştırma Merkezi’nden hidrofon kalibrasyonu talebi ve   Monako’da bulunan bir Çevre Laboratuvarı’ndan PAH analizi talebi  alarak yurt dışına sunduğu hizmet portföyünü genişletti.

İtalya ve Monako’dan gelen talepler ile TÜBİTAK MAM’ın test ve analiz hizmeti verdiği ülke sayısı 4 kıtada 33’e çıktı.

TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat MAKARACI, stratejik vizyonlarını ‘dünya lideri Ar-Ge merkezi olmak’ olarak belirlediklerini, gelişmiş cihaz ve ekipman altyapısı ile Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu özel nitelikli test ve analizleri gerçekleştirerek yurtdışına döviz ve bilgi akışının önlenmesinin yanı sıra, merkezin uluslararası bilinirliğinin artırılması sonucu 2015 yılından itibaren Avrupa, Asya, Afrika, Amerika ve Rusya’dan test ve analiz talepleri geldiğini açıkladı. TÜBİTAK MAM, bünyesinde bulunan farklı uzmanlıklara sahip 7 enstitüsü ile Ar-Ge ve test/analiz hizmetleri sunmaktadır.

18.10.2018
-A +A