TÜBİTAK MAM “LİSANSÜSTÜ ARAŞTIRMALAR SEMPOZYUMU 2019”A KATILDI

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından, 17-18 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Lisansüstü Araştırmalar Sempozyumu ve Tanıtım Günleri 2019”a katılım sağladı. 

GTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu ve Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan’ın açılış konuşmaları ile başlayan sempozyum, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan’ın sunumu ile devam etti.

Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan sunumunda, yerli ürünlerin desteklenmesi gerektiğini ve ülkemizde teknolojik gelişimin, bilgi üreterek ve bilgiyi doğru şekilde kullanarak mümkün olduğunu belirtti. Sunumun devamında, Sayın Kılıçaslan, ülkemizin orta gelir tuzağından sıyrılabilmesi noktasında, yüksek teknolojili sanayi ürünleri üretilmesi gerektiğinin önemine değinerek, üniversitelerin bilgi üretiminde önemli rol oynadığını vurguladı.

Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören MAM Standında, TÜBİTAK MAM hakkında bilgiler aktarıldı.

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, katılım ve desteklerinden dolayı TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan’a plaket ve teşekkür belgesi takdim etti.

Fotoğraflar

TÜBİTAK MAM “LİSANSÜSTÜ ARAŞTIRMALAR SEMPOZYUMU 2019”A KATILDI
21.06.2019
-A +A