TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde TÜBİTAK – SAS (Slovak Bilimler Akademisi) Çalıştayı yapıldı

12-13 Kasım 2017 tarihlerinde TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nin (MAM) düzenlediği TÜBİTAK-SAS (Slovak Bilimler Akademisi) Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştaya Slovakya Cumhuriyeti’nden 13 yönetici ve araştırmacı başta olmak üzere, TÜBİTAK, çeşitli üniversiteler, araştırma merkezi ve özel sektör temsilcileri 40’ın üzerinde kişi katıldı.

Çalıştay TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Hasekioğlu, Slovak Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Pavol Sajgalik, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı ve Slovak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Jozef Sestak’ın açılış konuşmalarıyla başlayarak, ikili ilişkilerin değerlendirme sunumlarıyla sürdürüldü.

Açılış konuşmaları ve sunumların ardından 2 gün boyunca 4 farklı oturumda, Türkiye ve Slovakya akademik işbirliğini artıracak proje fikirleri tartışılarak sunumlar yapıldı.

Oturumların bitiminde her bir oturum koordinatörünün çalışma sonuçları ile ilgili yaptıkları sunumlar ardından sonuçlar yazılı hale getirildi. Manyezit ve magnezyum araştırma çalışma grubu başta olmak üzere, malzeme bilimleri, nanoteknoloji, kimya teknolojileri gıda, tıp, genetik ve biyoteknoloji alanlarında farklı proje önerileri sunuldu.

TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Hasekioğlu, SAS (Slovak Bilimler Akademisi) Başkanı Prof. Dr. Pavol Sajgalik, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, Slovak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Jozef Sestak tarafından Çalıştay Protokolleri imzalandı.

Fotoğraflar

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde TÜBİTAK – SAS (Slovak Bilimler Akademisi) Çalıştayı yapıldı
14.11.2017
-A +A