TÜBİTAK, Filistin İle İnovasyon ve Mükemmeliyet Bazlı İşbirliklerini Ortak Çağrı ve Projeler Kapsamında Hayata Geçiriyor

Filistin Yenilik ve Mükemmeliyet Kurumu HCIE (Higher Council for Innovation and Excellence) Başkanı H. E. Adnan Samara ve beraberindeki heyet, 25 Ekim 2017 tarihinde TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Dr. Orkun Hasekioğlu ve MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan tarafından ağırlandı. İki kurum arasında bir süre önce başlatılan işbirliği görüşmeleri somut programlar ve projelerle hayata geçirilecek.

TÜBİTAK MAM ile BİLGEM Yöneticileri ve ilgili araştırmacıların katılım sağladığı toplantıda, Atık Su Yönetimi, Biyoteknoloji, Nanoteknoloji, Enerji ve Bilişim Teknolojileri konuları kapsamında, 2018 yılının ilk aylarında üniversite-sanayi işbirliklerine yönelik bir ikili işbirliği çağrısına çıkılma kararı alındı. Bu bağlamda; Aralık 2017’de çağrı hazırlıkları kapsamında bir çalıştay düzenlenecek. Ayrıca, Filistinli Araştırmacılara, TÜBİTAK tarafından burs ve araştırma ortamı sağlanacak.

Toplantı esnasında, MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü ile Atık Su Yönetimi konusunda ortak projelere yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi.

30.10.2017
-A +A