Terör Mağduru Öğrencileri TÜBİTAK MAM’da Ağırladık

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, “Geleceğe Uçmak Projesi” kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden gelen öğrencilerle buluştu.

Medipol Üniversitesi tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında Bingöl, Kayseri, Adıyaman, Şırnak ve Mardin illerinden seçilen başarılı fen lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve rehber üniversite öğrencilerinden oluşan heyet için TÜBİTAK MAM'da tanıtım programı düzenlendi. TÜBİTAK MAM’ın çalışma alanları kapsamında bilgilendirilen öğrenciler,  yürütülen çalışmaları yerinde görerek TÜBİTAK MAM’ı yakından tanıma imkânına sahip oldular.

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan etkinlik sırasında yaptığı konuşmada, inovasyon ve  bilginin önemini vurgulayarak, öğrencilere TÜBİTAK MAM’da geliştirilen ürünler hakkında bilgiler verdi.  Prof. Dr. Kılıçaslan; TÜBİTAK MAM olarak gençlerin yaratıcı fikirlerine her zaman açık olduklarını ve bu fikirleri desteklemekten memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Etkinliğe katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Danışmanı ve 24.Dönem AK Parti Milletveliki Mehmet Ali Okur ise, TÜBİTAK MAM ziyareti sırasında gençlerle karşılaşmaktan çok memnun olduğunu belirterek, geleceğin Ar-Ge ve bilimsel çalışmalarda olduğunu ve öğrencilere TÜBİTAK MAM’ın kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Fotoğraflar

Terör Mağduru Öğrencileri TÜBİTAK MAM’da Ağırladık
01.03.2018
-A +A