“MİLLİ YAKMA SİSTEMLERİ” için TÜBİTAK MAM ve İZAYDAŞ İşbirliği

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan’ın kısa bir süre önce İZAYDAŞ’a gerçekleştirdiği ziyarette, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü bünyesinde yürütülen katı atık gazlaştırma ve organik atıklardan elektrik üretimi çalışmaları konusundaki yetkinlikleri aktarılmış ve iki kurumun işbirliğine gitmesi konusunda mutabık kalınmıştı.

TÜBİTAK MAM yetkilileri, İZAYDAŞ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile tekrar bir araya geldi. İZAYDAŞ’ ta gerçekleşen toplantıya İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Uludağ, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, MAM Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Osman Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ünal Bostan, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel katıldı.

Her iki kurumun da stratejik hedef ve çalışmaları arasında bulunan kentsel atıkların enerjiye dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması ve çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda yapılacak işbirlikleri değerlendirildi.

13.04.2018
-A +A