KOCAELİ VALİSİ SN. HÜSEYİN AKSOY TÜBİTAK GEBZE KAMPÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ

Kocaeli Valisi Sn. Hüseyin Aksoy,  ülkemizin en büyük Ar-Ge Kampüsü olan TÜBİTAK Gebze Yerleşkesini ziyaret etti. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan'ın evsahipliğinde gerçekleşen ziyarette Gebze Kaymakamı Mustafa Güler; Gebze Kampüsü içerisinde yer alan TÜBİTAK Merkez ve Enstitüleri olan BİLGEM, UME, TÜSSİDE ve MARTEK Başkan ve Müdürleri, Temel Bilimler Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Alikram Nuhbalaoğlu ve TÜBİTAK MAM Başkan Danışmanı Hayrettin Altunkaya da hazır bulundu. 

Program kapsamında TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, TÜBİTAK BİLGEM Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, TÜBİTAK UME Müdürü Dr. Mustafa Çetintaş, TÜBİTAK TÜSSİDE Müdürü Tezer Battal ve TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek; Kocaeli Valisi Sn. Hüseyin Aksoy'a Merkez ve Enstitülerin çalışmaları konusunda bilgi aktardılar. 

Sunumların ardından Kocaeli Valisi Sn. Hüseyin Aksoy ve beraberindeki heyet TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü bünyesinde bulunan ülkemizin kömürden sıvı yakıt üretimine yönelik tek tesisi niteliğine sahip Trijen Pilot Tesisinde incelemelerde bulundu. Ardından TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü bünyesinde yer alan Yüksek Sıcaklık Mükemmeliyet Merkezi ziyaret edildi. Malzeme Enstitüsü yöneticileri Sn. Hüseyin Aksoy'a ülkemizde üretilen ilk yerli ürün olma özelliğine sahip olan türbin kanatları ve merkezin sahip olduğu diğer yetkinlikler hakkında bilgi verdiler. 

Kocaeli Valisi Sn. Hüseyin Aksoy TÜBİTAK Gebze Yerleşkesinde yürütülen Ar-Ge çalışmalarını ve sahip olunan yetkinlikleri yerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Program BİLGEM ve UME bünyesinde bulunan laboratuvarların ziyaretleri sona erdi.

Fotoğraflar

KOCAELİ VALİSİ SN. HÜSEYİN AKSOY TÜBİTAK GEBZE KAMPÜSÜNÜ ZİYARET ETTİ
09.02.2018
-A +A