KOÇ ÜNİVERSİTESİ KUTTAM İLE İŞ BİRLİĞİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ

Koç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrşadi Aksun, Transyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) Direktörü Prof. Dr. İhsan Solaroğlu, Koç Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Demirel, KUTTAM Direktör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Ürey, KUTTAM Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Nurhan Özlü,  KUTTAM Direktör Yardımcısı Doç. Dr. Fuat Balcı, TÜBİTAK MAM‘ı ziyaret ettiler.

Merkez Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan,  Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şaban Tekin ve Malzeme Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Metin Usta’nın da katıldığı toplantıda Merkez Başkanımız Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan özellikle sağlık alanında yurt dışından büyük mali kaynaklarla ithal edilen tıbbı cihazların yerlileşmesinin önemini vurgularken, teknolojik altyapımızın, bilgi birikimimizin KUTTAM iş birlikteliği ile yüksek katma değerli ürünlere dönüşebileceğini belitti.

Malzeme Enstitüsü,  Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü’nün kabiliyetlerinin anlatıldığı sunumlar ve karşılıklı görüşmelerin ardından Biyomalzeme, Biyomekanik ve Biyoelektronik Mükemmeliyet Merkezi ve Genom Araştırma Merkezi ziyaretleri yapıldı.

 
18.04.2019
-A +A