Kara Kuvvetleri 1. Anabakım Merkezi Komutanlığı Ziyareti

Kahraman ordumuzun Suriye harekatını başarıyla sürdürdüğü bugünlerde  TÜBİTAK MAM askeri alandaki teknik imkan ve kabiliyetlerini Türk Silahlı Kuvvetlerimizin istifadesine sunmak için çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda; TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, beraberindeki teknik heyet ile birlikte 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı Tank Palet Fabrikasını ziyaret ederek teknik ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı

Ziyaret, Tank Palet Fabrikası Komutanı Albay Sinan Eren tarafından fabrika ve ürünlere yönelik yapılan bilgilendirme ile başladı. Bilgilendirmenin ardından yapılacak çalışmaların kapsamını belirlemek üzere teknik toplantıya geçildi. Toplantıya Kara Kuvvetleri Komutanlığı Mühendislik Hizmetleri Daire Başkanı Albay Mustafa Süleyman Halilbeyoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Danışmanı Hasan Zer, TÜBİTAK Başkan Danışmanı Doç. Dr. Bahadır Tunaboylu, MAM Başkan Danışmanları Prof. Dr. Ali Ata ile Murat Şahin, Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdülkadir Balıkçı, Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Çimen ve Başuzman Araştırmacı Ayhan Nazmi Elikan da katıldı.

TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan toplantı sonrasında; MAM Enstitülerinin Tank Palet Fabrikasında üretilen ürünlerin ömürlerinin uzatımı ve performanslarının artırılması başta olmak üzere  her türlü teknik iyileştirmeye katkı sağlayacağını ifade etti. İki kurum arasındaki işbirliği kararlaştırılan projeler kapsamında artarak devam edecek.

Fotoğraflar

Kara Kuvvetleri 1. Anabakım Merkezi Komutanlığı Ziyareti
14.02.2018
-A +A