Havacılık Teknolojileri Test Ve Mükemmeliyet Merkezi Fizibilite Etüdü Projesi Kapanış Çalıştayı

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü tarafından yürütülen “Havacılık Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi (HTTMM) Fizibilite Etüdü Projesi” kapsamında düzenlenen “Havacılık Teknolojileri Test Ve Mükemmeliyet Merkezi Fizibilite Etüdü Projesi Kapanış Çalıştayı” 21 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Çalıştaya 50’den fazla kurum ve kuruluştan 160’ın üzerinde kişi katıldı. Çalıştay, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdür V. Dr. Cihan Kanlıgöz, TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, STM Mühendislik ve Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı Murat İkinci, Savunma Sanayii Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Özkan Poyraz’ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Sektör temsilcileri Halil Tokel (THY Teknik Danışmanı), Murat Özhamam (SSM), Ömer Duman (TUSAŞ Test ve Değerlendirme Mühendislik Müdürü), Dr. Metehan Çalış (TSE Tuzla Yapı Malzemeleri Yangın Akustik Lab. Müdürü), Taylan Ercan (TEI), Yalçın Faik Sümer (THY Teknik Uçuşa Elverişlilik Şefi), Güven Ertan Patlar (KALE Havacılık Kalite Kontrol Yöneticisi), Dr. A. Sertaç Sunay (TÜBİTAK SAGE Test ve Değerlendirme Koordinatörü), Orhan Aydın (OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı) ve İlhami Keleş (SAHA İstanbul Genel Sekreteri) tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü’nden Proje Yürütücüsü Dr. Özgür Duygulu’nun “HTTMM Projesi Kapsamında Yapılan Çalışmalar” konulu sunumunun ardından gerçekleşen Panel’de katılımcıların soruları proje paydaşları tarafından cevaplandırıldı.

Çalıştay, UDHB Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hasan Pehlivan, Genel Müdür Yrd. V. Dr. Hamza Gerçekcioğlu ve TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü Grup Koordinatörü Başuzman Araştırmacı Doç. Dr. Havva Kazdal Zeytin’in genel değerlendirmeleri sonrasında, UDHB Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdür V. Dr. Cihan Kanlıgöz’ün teşekkür konuşması ile sona erdi.

Fotoğraflar

Havacılık Teknolojileri Test Ve Mükemmeliyet Merkezi Fizibilite Etüdü Projesi Kapanış Çalıştayı
24.11.2017
-A +A