ENDONEZYA HEYETİ

Endonezya Ulusal Nükleer Enerji Ajansı (BATAN), Bilim Enstitüsü (LIPI), Araştırma ve Toplum Hizmeti Enstitüsü (LPMM), Diponegoro Üniversitesi ve İslam Kalkınma Bankası (IDB) üst düzey yetkililerinden oluşan Endonezya Heyeti, 8 Kasım 2017 tarihinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) ziyaretinde bulundu. 

 

Endonezya Ulusal Nükleer Enerji Ajansı Genel Sekreteri Falconi Margono başkanlığındaki heyet, TÜBİTAK MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı tarafından karşılandı.

MARTEK’de gerçekleşen toplantıya iş geliştirme yetkilileri katıldı. TÜBİTAK MAM ve MARTEK tarafından yürütülen çalışmalar, yetkililer tarafından yapılan sunumlarla heyete aktarıldı. Toplantıda, Endonezya ve TÜBİTAK arasında gerçekleştirilebilecek işbirlikleri görüşüldü. Nükleer Teknolojiler, Nanoteknoloji, Kömür ve Biyogaz Yakma ve Gazlaştırma alanlarında işbirliği oluşturulabileceği değerlendirildi. Toplantının ardından TÜBİTAK MAM Malzeme Enstitüsü ve Enerji Enstitüsü laboratuvar ziyaretleri yapıldı. Kurumlar arasındaki iletişim sürdürülecektir.

Fotoğraflar

ENDONEZYA HEYETİ
10.11.2017
-A +A