Kütüphane

-A +A
Undefined

Yerleşim Planı

MAM Cahit Arf Kütüphanesi

 

  • Cahit Arf Kütüphanesi yerleşke içerisinde MAM Başkanlık Binası ile servis otopark alanı arasında 6 katlı müstakil binadan oluşmaktadır. Yaklaşık 900 m² kullanım alanına sahip binada 75 kişinin aynı anda oturarak araştırma yapma olanağı mevcuttur.

 

SSS

Kütüphanede neler var?

MAM Cahit Arf Kütüphanesi öncelikle yerleşke içerisinde hizmet verdiği birimlerin ihtiyaç duydukları konularda yayınları koleksiyonlarına dahil etmiştir. Kitaplar, süreli yayınlar, elektronik veritabanları, patentler, tezler, raporlar, DVD ve BluRay yayınlar, standartlar, elektronik veritabanları, danışma kaynakları (ansiklopedi, sözlük, yıllık, almanak vb.), haritalar, istatistikler, TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları vb. birçok tür ve biçimde yayınlar kütüphane koleksiyonlarında yer almaktadır.

Hakkımızda

MAM Cahit Arf Kütüphanesi 1972 yılında MAM-Elektronik Bölüm Binasının küçük bir odasında kurulmuştur.Hizmete başladığında Marmara Araştırma Merkezinde çalışan personele bilim, teknoloji, teknolojik yöntemler ve diğer gelişmelerle ilgili her türlü belge ve bilgiyi sağlama görevini üstlenmiştir. 1993 yılında ise mevcut binasına taşınmıştır.

Bugün tarihsel geçmişi ve birikimi ile fen bilimleri ve teknik alanlardaki yayınların zenginliği bakımından bölgenin en zengin, yerleşke içi ve dışına verdiği hizmetler açısından da en dinamik kütüphanesi olma özelliğine sahiptir.

RSS - Kütüphane beslemesine abone olun.